Лацио разби Парма с 4:1 в среща от 28-ия кръг на Серия А. Всички попадения за тима на Симоне Индзаги паднаха през първото полувреме.

Лацио поведе в резултата в 22-ата минута с гол на Адам Марушич. В основата на гола бе Сергей Милинкович-Савич, който пусна чудесно извеждащо подаване към своя съотборник. Марушич стреля в ъгъла на стража Луиджи Сепе и отбеляза.

Три минути по-късно “орлите” получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Симоне Якопони в наказателното поле. Зад топката застана Луис Алберто, който разстреля Сепа за 2:0.

По-добрите действия на Лацио на “Олимпико” продължиха и в следващите минути. Хоакин Корея извади топката към Луис Алберто, а полузащитникът си нагласи топката и стреля извън границата на наказателното поле, матирайки Сепе за трети път.

Две минути преди края на първото полувреме Лацио стигна то четвърти гол. Луис Алберто изпълни заучен ъглов удар, пускайки топката по земя към пеналтерията, а там Сенад Лулич с удар по земята се разписа.

В 77-ата минута Парма стигна до почетен гол дело на Матиа Спрокати.

След този успех Лацио остава 6-ти с 45 точки, докато Парма е 11-ти с 33 пункта.