Отборът на Лацио стигна до равенство 1:1 при домакинството си на шампиона Ювентус в дербито на 7-ия кръг отиталианската Серия А. Кристано Роналдо откри за "биаконерите" в 15-ата минута, но Фелипе Кайседо донесе точката за столичани дълбоко в добавеното време на двубоя.

Тимът на Андреа Пирло бе по-добрият отбор на терена и пропусна няколко добри възможности да стигне до победата, докато Лацио седеше прибран и атакуваше на контри. Звездата на шампионите Роналдо напусна терена в 76-ата минута, след като се сблъска със съперников играч. В последните 15-ина минути обаче столичани взеха превес и буквално в последните секунди успяха да стигнат до равенството. С тази точка Лацио събра актив от 11 точкии се нареди на 9-ата позиция. "Биаконерите" са трети с 13 пункта. След паузата за нацонални отбори възпитаниците на Симоне Инздаги гостуват на Кротоне, докато Юве приема Каляри.

Още в самото начало на двубоя домакините организираха отлична атака, като Ведат Мукири направи пробив отляво и опита да намери свой съотборник в наказателното поле, но Леонардо Бонучи изби.

Шампионите също организираха опасна атака като младият Джанлука Фработа бе изведен зад защитата отляво и напредна, след което опита да комбинира с Алваро Мората, но топката не стигна до нападателя.

В осмата минута Кристиано Роналдо получи топката от Адриен Рабио, който проби през центъра, но ударът на португалеца бе уловен от Пепе Рейна.

В 15-ата минута обаче гостите поведоха. Кристиано Роналдо се възползва засече чудесно подаване на Хуан Куадрадо и откри резултата.

След попадението „лациалите“ тръгнаха по-смело напред и бързо можеха да изравнят. Капитанът Сергей Милинкович-Савич отклони топката с глава към Мурики, който обаче не успя да я достигне на шпагат пред опразнената врата.

След половин час игра Хоакин Кореа си освободи място за удар, който обаче беше уловен от Войчех Шчесни.

В 37-ата минута Роналдо можеше да удвои преднината на Юювевтус. Родриго Бентанкур успя да намери португалеца, но неговият удар премина покрай вратата на домакините.

Минута преди края на първата част Рейна имаше късмет, след като Кристиано шутира отлично, но топката се отби от гредата. До края на частта пък португалеца отново застраши вратата на Рейна от пряк свободен удар, но стражът на Лацио спаси.

През второто полувреме Ювентус продължи да е по-активния тим.

След около час игра домакините можеха да допуснат второ попадение. Удар на Мората бе отразен от Рейна. Топката обаче стигна в Роналдо, който опита няколко финта, но до удар не стигна.

Лацио имаше страхотна възможност да изравни от опасен пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но ударът на Милинкович-Савич се отби от стената.

Звездата Кристиано Роналдо пък беше заменен от Пауло Дибала в 76-ата минута. Той изпитваше болки след сблъсък със съперник и трябваше да бъде изваден.

Когато изглеждаше, че Юве ще се поздрави с победата, Лацио изравни от никъде в 95-ата минута. Кореа получи топката от тъч отляво на наказателното поле, успя да се промъкне между няколко играчи на гостите и подаде на Фелипе Кайседо, който с обръщането си вкара топката в далечния ъгъл на Шчесни за крайното 1:1.

ЛАЦИО – ЮВЕНТУС 1:1

0:1 Кристиано Роналдо 15'

1:1 Фелипе Кайседо 90+5'

Стартови състави на двата отбора:

ЛАЦИО (3-4-3): 25. Пепе Рейна – 3. Луис Фелипе, 33. Франческо Ачерби, 24. Стефан Раду – 77. Адам Марушич, 21. Сергей Миленкович-Савич (к), 32. Данило Каталди, 10. Луис Алберто, 96. Мохамед Фарес – 94. Ведад Мурики, 11. Йоаким Кореа

Старши треньор: Симоне Индзаги

ЮВЕНТУС (3-4-1-2): 1. Войчех Шчесни – 13. Данило, 19. Леонард Бонучи (к), 28. Мерих Демирал – 38. Джанлука Фработа, 25. Адриен Рабио – 30. Родриго Бентанкур, 16. Хуан Куадрадо - 44. Дяен Кулушевски – 7. Кристиано Роналдо, 9. Алваро Мората

Старши треньор: Андреа Пирло

Главен съдия: Давиде Маса, Италия