Шампионът на Италия - Ювентус победи трудно с 2:1 Сампдория като гост в изтеглен мач от 17-я кръг на Серия А.

В 18-ата минута Гастон Рамирес получи висока топка в наказателното поле и отправи опасен удар с глава, който обаче праща топката на сантиметри над вратата.

Само 60 секунди по-късно обаче гостите удариха. Алекс Сандро видя непокрития Пауло Дибала и го намери по чудесен начин. Без да се колебае аржентинецът простреля Аудеро в левия ъгъл за 0:1.

В 35-ата минута домакините отвърнаха на удара. Джанлука Капрари бе на правилното място в правилното време, за да овладее една рикоширала топка в пеналтерията и да матира Буфон за 1:1.

Паритетът се задържа само 10 минути, след като отново Сандро се отчете с асистенция. Той видя съотборника си Кристиано Роналдо в наказателното поле и по брилянтен начин го намери, а за португалеца остана единствено да се извиси без проблем над противников защитник и да прати коженото кълбо в десния горен ъгъл на Аудеро за 1:2.

В 55-ата минута Мортен Торсби отправи удар от близка дистанция, но опитът му мина малко встрани от вратата.

На следващата минута Дибала прати пас към Матюиди в малкото наказателно поле, но изстрелът с глава отлетя вдясно от гредата.

В 63-ата минута Данило също пробва късмета си от границите на наказателното, но Аудеро спаси с вещина.

В последната минута гол на Роналдо бе отменен след преразглеждане с ВАР, след като се оказа, че е бил в засада.

С победата Юве излезе с 3 точки пред Интер, който обаче през уикенда приема Дженоа.