Каляри записа пореден важен успех в Серия А. Момчетата на Роландо Маран надделяха над предпоследния Фрозиноне с 1:0 у дома в среща от 33-ия кръг на шампионата. Резерва за домакините остана Кирил Десподов.

Единственото попадение вкара нападателят Жоао Педро от дузпа (27'), с което осигури спасителния актив от 40 точки (обикновено границата между спасението и отпадащите) на сардицни. Те вече 11-ти с 40 пункта, докато Фрозиноне остава 19-ти с 23 пункта.

Атаката на Каляри бе водена от Леонардо Паволети и Жоао Педро, а зад тях действаше Валтер Бирса. Каляри завърши срещата с 10 души, след като халфът Паоло Фарого получи два жълти картона през втората част (79').

В средата на полувремето домакините получиха дузпа. Нарушението извърши Франческо Дзампано срещу Артур Йоница. Зад топката застана Жоао Педро, който не сбърка за 7-ия си гол през сезона.

Каляри доминираше и в началото на втората част, когато Марко Спортиело с мъка изби силен шут на Паволети. Таранът на домакините тества Спортиело и с глава, но той отново внимаваше, а след това се справи и с удар на Жоао Педро.

В 79-ата минута Паоло Фараго получи втори жълт картон и остави Каляри с човек по-малко. Фрозиноне обаче не направи абсолютно нищо в офанзивен план до края на мача и остана на 9 точки от спасителната зона.

Каляри - Фрозиноне 1:0

1:0 Жоао Педро 27'