Каляри постигна важна победа в борбата си за оставане в Серия А, печелейки гостуването си на Торино с 2:1 в двубой от 27-ия кръг на Калчото. За сардинци това е пети пореден мач без загуба, докато “биковете” пък нямат успех в последните си пет срещи.

“Рособлу” поведоха в 21-ата минута, когато Далберт намери Алберто Граси в наказателното поле, а халфът веднага пусна пас към Раул Беланова. Юношата на Милан мигновено прати топката в противниковата врата.

Граната все пак успя да възстанови равенството в 54-ата минута, когато Андреа Белоти се разписа след центриране от пряк свободен удар. Ремито обаче не се задържа дълго, тъй като в осем минути след попадението на италинеца, Алесандро Дейола отбеляза победния гол за гостите.

Каляри е 17-и в класирането с актив от 25 точки - на три разстояние от зоната на изпадащите. Торино пък е на 11-ата позиция с 33 спечелени пункта.