Каляри и Торино избраха скуката и логично завършиха мача си без голове – 0:0.

На остров Сардиния нулите се задържаха до самия край в последния мач от 13-ия кръг на Серия А.

Всичко това бе напълно разбираемо, с оглед на липсата на голови ситуации пред двете врати.

Всъщност двата тима създадоха по две реални опасности. За домакините това стана в добавеното време на първото полувреме, когато Салваторе Сиригу изби топката в гредата, а оттам и в корнер след удар на играча на Каляри Николо Барела.

В 81-ата минута Симоне Дзадза създаде изгодна ситуация за гостите от Торино, но и Алесио Краньо  се справи.

Минута преди края Андреа Белоти също се опита да матира вратаря на Каляри, но той отново се изяви успешно.

В добавеното време Даниеле Десена отправи втория опасен удар за сардинците, но малко встрани от врата

В крайна сметка това 0:0 остави и двата отбора в средата на класирането. Торино е 11-и с 18 точки, а Каляри е 13-и с 15.