Ювентус взе аванс от два гола срещу Наполи след първия полуфинален мач за Купата на Италия, който се игра на „Ювентус стейдиъм“. „Бианконерите“ спечелиха с 3:1, след като след първите 45 минути изоставаха в резултата с 0:1. Домакините получиха правото да изпълнят две дузпи през втората част, които им помогнаха за обрата.

Ювентус можеше да поведе в резултата още в 13-та минута, но Пауло Дибала направи много сериозен пропуск.

Гонсало Игуаин пропусна да вкара в 33-та минута, когато получи отличен пас в наказателното поле на Наполи, но изпрати топката над напречната греда.

Наполи поведе в резултата в 36-та минута, когато след отлична контраатака Лоренцо Инсиние подаде към Хосе Кайехон, който изпрати топката във вратата на Нето.

Пепе Рейна направи решаващо спасяване в 45-та минута, когато отрази удара на Марио Манджукич.

Минута по-късно Рейна отново бе на висота, когато спаси удара на Андреа Бардзали.

Съдията Паоло Валери свири дузпа за Ювентус в 47-та минута за нарушение на Калиду Кулибали срещу Пауло Дибала. Аржентинецът реализира наказателния удар и изравни резултата.

Ювентус направи пълен обрат в 64-та минута, когато Джорджо Киелини комбинира с Гонсало Игуаин, който вкара в опразнената врата.

Съдията Валери свири втора дузпа за Ювентус в 69-та минута за нарушение на Пепе Рейна срещу откъсналия се сам срещу него Хуан Куадрадо. Наказателният удар бе реализиран от Дибала, който направи резултата 3:1.