Ювентус се класира за четвърти пореден път на финала за Купата на Италия, след като на полуфиналната фаза отстрани Аталанта. „Бианконерите“ спечелиха с минималното 1:0 домакинството на „Ювентус стейдиъм“ и по този начин се класира за финала на турнира с общ резултат 2:0.

Аталанта направи много голям пропуск в 12-та минута чрез Алехандро Гомес.

Вратарят на Аталанта Етрит Бериша отрази опасен удар на Марио Манджукич в 35-та минута.

След удар на Алехандро Гомес в 65-та минута топката срещна левия стълб на вратата на Джанлуиджи Буфон.

Минута по-късно Гомес получи нова възможност, но стреля над напречната греда.

Дъглас Коста бе близо до това да се разпише в 67-та минута, но след удара му топката срещна напречната греда.

Съдията Микаел Фабри свири дузпа за Ювентус в 74-та минута за нарушение на Джанлука Манчини срещу Блез Матюиди в наказателното поле на Аталанта. Наказателният удар бе реализиран от Миралем Пянич в 75-та минута. Босненецът прати хладнокръвно топката в средата на вратата на Бериша.

Ювентус има рекордните 12 купи на Италия, включително тези от последните три сезона.

На финала Ювентус ще се изправи срещу победителя от другия полуфинален сблъсък между Лацио и Милан.