Ювентус гледа все по-смело към шеста поредна титла в Серия "А", след като в отложен мач от 18-ия кръг надигра Кротоне с 2:0 като гост.

По този начин "старата госпожа" има в актива си 57 точки от 23 мача, докато вторият Рома е с 50. Наполи е трети с 48.

Българският национал Александър Тонев започна като титуляр за Кротоне, но бе заменен в 78-мата минута от Марчело Трота.

Домакините от Кротоне, които заемат предпоследното 19-о място в класирането, играха в глуха защита през всичките 90 минути и много рядко поглеждаха към вратата на Джанлуиджи Буфон.

Кротоне удържа първото полувреме завърши без голове, но през втората част много по-голямата класа на Ювентус даде отражение върху резултата.

Квадо Асамоа засече с глава центриране отдясно в 60-ата минута. Топката бе отбита от вратаря на Кротоне, но пръв до нея достигна Марио Манджукич, който с удар с левия крак откри резултата.

В 74-тата минута Ювентус удвои. Гонсало Игуаин бе изведен зад отбраната на Кротоне и с лъжливо движение с тяло финтира вратаря на домакините, след което безпроблемно прати топката в опразнената врата.

Две минути по-късно играчите на Кротоне имаха основателни претенции за дузпа за нарушение на Даниеле Ругани, но то бе подминато от съдията Валери.

Ювентус можеше да достигне и до трети гол в 85-ата минута, но мощният удар на Миралем Пянич разтресе напречната греда./БТА