Отборът на Ювентус победи заслужено с 3:0 Фиорентина в ранния двубой от неделния ден на 22-рия кръг на Серия А. С два гола от дузпи се отчете звездата на тима Кристиано Роналдо, а едно попадение добави Матайс де Лихт в края на срещата. Това бе победа номер 1600 за „биаконерите“ в италианската Серия А.

Домакините можеха да поведат още в първите секунди на срещата, когато Кристиано Роналдо и Адриен Рабио комбинираха добре, след което французинът проби по левия фланг и центрира по земя, но защитинк на гостите успя дао изчисти.

Малко след това Ерик Пулгар стреля от далечна дистанция, но Войчех Шчесни спаси без проблеми.

В 40-ата минута Миралем Пянич стреля към вратата на Бартломей Драговски, топката се отби в ръката на Херман Песея, а главният съдия Фабрицио Паскуа отсъди наказателен удар. С изпълнението се нагърби Роналдо, който реализира за 1:0. Така португалецът изравни рекорда на Давид Трезеге от девет поредни мача, в които се разписва в шампионата.

Минута по-късно Юве организира отлична атака, която завърши с удар на Гонсало Игуаин, но Драговски успя да се намеси.

През втората част Юве продължи да доминира и заслужено стигна до нови попадения.

В 71-ата минута Адриен Рабио стреля силно от далечна дистанция, но топката попадна право в ръцете на Драговски.

В 80-ата минута Родриго Бентанкур се подигра със защитата на гостите и навлезе в наказателното поле, където Федерико Чечерини го спря непозволено, а главният съдия отсъди втора дузпа. Зад топката застана отново Роналдо и реалира за 2:0. Това бе негов 50-ти гол с екипа на „старата госпожа“.

В 86-ата минута Роналдо потърси своя хеттрик, но изстрелът му бе изчистен в ъглов удар.

Четири минути по-късно Матайс де Лихт се разписа с глава, след като засече отлично центриране на резервата Пауло Дибала от корнер.

По този начин Юве събра актив от 54 точки и води на втория Интер с шест, който играе по-късо днес срещу Удинезе. „Виолетовите“ остават 14-ти с 25 точки. В следващия кръг футболистите на Маурицио Сари гостуват на Верона, докато Фиорентина приема Аталанта.

ЮВЕНТУС - ФИОРЕНТИНА 3:0

1:0 Кристиано Роналдо (д) 40'

2:0 Кристиано Роналдо (д) 80'

3:0 Матайс де Лихт 90'

Стартови състави на двата отбора:

Ювентус: 1. Войчех Шчесни, 16. Хуан Куадрадо, 4. Матайс де Лихт, 19. Леонардо Бонучи, 12. Алекс Сандро, 5. Миралем Пянич, 25. Адриен Рабио, 30. Родриго Бентанкур, 11. Дъглас Коста, 21. Гонсало Игуаин, 7. Кристиано Роналдо

Старши треньор: Маурицио Сари

Фиорентина: 1. Бартломей Драговски, 3. Игор, 17. Федерико Чечерини, 21. Пол Лирола, 20. Херман Песея, 29. Далберт, 78. Ерик Пулгар, 24. Марко Бенаси, 18. Рашид Гезал, 25. Федерико Киеза, 63. Патрик Кутроне

Старши треньор: Джузепе Якини