Шампионът на Италия Ювентус изпрати сезона в Серия А по най-добрия начин. Торинци зарадваха своите фенове с разгром 5:0 у дома срещу гостуващия Сампдория, който още от 14-ата минута на срещата остана с човек по-малко на терена.

Още в 5-ата минута торинци откриха резултата с добре изпипано взаимодействие между Пауло Дибала и Патрис Евра. Аржентинецът изпълни заучено фаул към далечната греда, където Евра заедно с още няколко свои съотборници бяха оставени без опека. Французинът стреля точно с глава в близкия горен ъгъл за 1:0.

След четвърт час игра Юве покачи от леко спорна дузпа. Дибала пусна извеждащ пас към Марио Манджукич, който напредна отдясно и влезе в наказателното поле. Хърватинът бе застигнат от централния защитник Милан Шкриниар, който се хвърли на шпагат и докосна кълбото, след което препъна съперника си. Реферът реши, че има нарушение и изгони футболиста с директен червен картон, а от бялата точка Дибала удвои с шут в долния десен ъгъл – 2:0.

Аржентинецът прибави ново попадение на сметката си в 37-ата минута. Ернанес го намери с подаване пред дъгата, а Дибала направи няколко крачки към вратата, след което стреля отсечено с левия крак към близкия долен ъгъл – 3:0.

След това попадение шампионите видимо намалиха оборотите и при все това стигнаха до още две към края на срещата. В 77-ата минута 24-годишният страж на Сампдория Алберто Бриньоли сбърка сериозно с излизането си при изпълнение на корнер. Той не можа да избие центрирането, което стигна до Джорджо Киелини на точката на дузпата. Оттам с премерено воле бранителят се разписа за 4:0.

Последният гол за торинци бе на другия централен защитник – Леонардо Бонучи. Попадението пак дойде след ъглов удар, при който Алваро Мората отклони топката с глава на първа греда, а Бонучи притича зад гърба му, за да я добута в мрежата.

По този начин Ювентус финишира сезон 2015/2016 с 91 точки на първото място, като преди изиграването на останалите мачове има аванс от 12 пред втория Наполи.