Отборът на Ювентус победи като гост Сасуоло с 2:0 в мач от 22-я кръг на италианската Серия А и натрупа 51 точки в актива си.

Вторият Рома загуби гостуването си на Сампдория с 2:3 и така остана с 47 точки в актива си, като има и мач повече от лидера Ювентус.

Третият Наполи пък е с 44 и мач по-малко към момента.

Отборът на Ювентус си осигури успеха още през първото полувреме срещу Сасуоло. За победата с 2:0 се разписаха Гонсало Игуаин в 9-ата минута и Сами Кедира в 25ццата минута. Тимът на Сусоло държи 16-ата позиция във временното класиране с 24 точки в актива си.

Преследвачът на Юве – Рома направи грешна стъпка в мача си от 22-я кръг на италианския шампионат. Рома загуби с 2:3, допускайки два бързи гола след 70-ата минута, когато водеше с 2:1.

Сампдория заема 13-а позиция в Серия с 27 точки с този успех.

Бруно Перес даде преднина на Рома още в 5-ата минута, но 21-ата Денис Прает изравни за домакините.

След почивката Един Джеко оползотвори натиска на гостите и вкара за 2:1, но с две попадения в 71-ата и 73-ата минута на Патрик Шик и Луис Муриел, Сампдория дръпна с 3:2.

В85-ата минута Един Джеко вкара топката във вратата на съперника, но попадението не бе зачетено заради засада.

Така Рома прекъсна серията си от четири поредни победи в Серия А.