Интер се затвърди на четвъртото място в Серия А, след като победи с 2:0 СПАЛ като домакин в мач от 27-ия кръг на първенството. "Нерадзурите" са с 50 точки и водят с по шест на преследвачите Рома, Торино и Аталанта.

Матео Политано вкара първия гол за Интер в 67-ата минута, когато получи топката в наказателното поле, завъртя се и стреля неспасяемо в мрежата на СПАЛ за 1:0. Роберто Галярдини пък оформи крайния резултат в 77-ата минута, след като шут на Седрик Соареш бе блокиран, но топката попадна на крака му и той беше точен за 2:0.

Аталанта надви с 2:1 Сампдория като гост. Даниел Сапата откри резултата в 50-та минута и Фабио Куалярела изравни в 67-та от дузпа, но десет по-късно Робин Госенс донесе трите точки за гостите от Бергамо.

Торино пък направи пълен обрат като гост на Форзиноне. Лука Паганини изведе домакините напред в резултата в 42-та минута, а Андреа Белоти се разписа в 56-та и 77-та за крайното 1:2.

По рано през деня Каляри на Кирил Десподов загуби от Болоня като гост с 0:2.

Рома ще играе в понеделник срещу Емполи и ще има възможност да се откъсне от Торино и Аталанта на петото място.