Интер сложи точка на своята 2018-та година с труден, но сладък успех. Момчетата на Лучано Спалети подчиниха Емполи с минималното 1:0 в двубой от 19-ия кръг на Серия А.

На "Карло Кастелани" победното попадение за '"нерадзурите" бе дело на Кейта Балде в 72-ата минута. Това бе негов 4-ти гол от началото на кампанията.

Емполи - Интер

източник: Gulliver/GettyImages

Така тимът прекъсна серията си от 4 мача без успех далеч от дома - две равенства и две загуби в последните си четири гостувания (Аталанта - 1:4, Рома - 2:2, Ювентус 0:1, Киево - 1:1). За последно бяха взети трите точки в края на октомври на "Олимпико" срещу Лацио (3:0).

На стадиона нямаше гостуваща агитка от Милано, поради расистките скандирания на феновете на Интер по адрес на защитника на Наполи Калиду Кулибали по време на двубоя между двата тима на "Джузепе Меаца" преди няколко дни (1:0). Това, в допълнение с инцидентите между двете футболни агитки преди двубоя, след които един фен на "нерадзурите" загина, направиха така, че Интер да бъде наказан с две домакинства пред празни трибуни и няколко визити без гостуваща агитка.

След тази победа Интер остава 3-ти с 39 точки, докато Емполи е 17-ти с 16 пункта.

През първата част домакините от Емполи стояха добре на терена, като не позволяваха на гостите да организират опасни атаки. Чистите шансове пред двете врати липсваха.

След почивката "нерадзурите" опитаха да променят нещата и потеглиха агресивно. В 47-ата минута Кейта Балде вкара топката във вратата на съперника, но голът бе отменен поради засада.

Халфът Раджа Наинголан, който бе отстранен от състава за двубоя с Наполи поради скандалните си телефонни записи, се завърна в игра. Той влезе в 57-ата минута.

Едва в 72-ата минута Интер изгради стойностно нападение, довело до гол. Акция отдясно позволи на Върсалко да центрира към Балде. Той засече с воле от въздуха, топката се отби в дясната греда и влезе в мрежата на Емполи.

До края Мауро Икарди пропусна да увеличи аванса на своите, но все пак тимът записа втори пореден успех в шампионата.

Емполи - Интер 0:1

0:1 Кейта Балде 72'

Състави на двата отбора:

Емполи: Проведел, Расмусен, Силвестре, Весели, Паскуал (Антонели 38', Мкелидзе 74'), Траоре, Бенасер, Акуа, Унтерзее, Ла Гумина (Зайк 24'), Капуто

Треньор: Джузепе Якини

Интер: Ханданович, Вършалко, Де Врий, Шкринияр, Асамоа, Весино (Наинголан 57'), Борха Валеро (Мартинес 67'), Жоао Марио, Кейта (Д'Амброзио 84'), Икарди, Перишич

Треньор: Лучано Спалети

Главен съдия: Федерико Ла Пена

Стадион: "Карло Кастелани"