Специя извоюва драматична победа с 3:2 срещу последния Кротоне в мач от 30-я кръг на Серия А.

Домакините на два пъти изоставаха в резултата в дербито на новаците, но с две попадения в самия край на мача взе трите точки и се отдалечи на безопасно разстояние от зоната на изпадащите.

Българският национал Андрей Гълъбинов се появи в игра за Специя в 84-а минута на мястото на Побега и помогна за обрата.

Кротоне поведе чрез Кофи Джиджи в 40-а минута, а Даниеле Верде изравни за домакините в 63-а минута

Сими отново даде аванс на гостите в 78-а минута, но натискът на Специя в края даде резултат. След влизането на Гълъбинов защитата на опашкарите рухна и Джулио Маджоре изравни в 89-а минута, а в добавеното време Мартин Ерлич реализира с добавка за крайното 3:2.

Така Специя се изкачи на 14-то място в класирането с 32 точки, докато Кротоне твърдо е на последната позиция с 15 точки.