Българският национал Андрей Гълъбинов не игра за своя Специя при гостуването на Аталанта в мач от италианската Серия А. Тимът на родния нападател претърпя поражение с 1:3. Гълъбинов започна мача като резерва, но така и не се появи на терена, въпреки неблагоприятния резултат за гостите.

Специя успя да удържи нулевото равенство през първата част, но през второто полувреме класата на Аталанта си каза думата.

Марио Пашалич откри в 53-ата минута, а само две по-късно Луис Муриел удвои. Предината за Аталанта стана класическа в 73-ата минута, когато Пашалич бе точен отново. Почетното попадение за гостите вкара Роберто Пиколи осем минути преди края.

По-рано днес Лацио победи Кротоне с 3:2.

Аталанта заема 4-то място във временното класиране, докато Специя е на шест точки от зоната на изпадащите.