Фрозиноне победи с 2:1 у дома застрашения от изпадане състав на Емполи в двубой от 11-ия кръг в Серия А.

Марвин Чуни, чийто гол преди почивката беше отменен заради засада, се разписа в полза на "канарчетата" в 58-ата минута след подаване на Арийон Ибрахимович.

Домакините продължиха с по-доброто си представяне и Ибрахимович също се разписа във вратата на гостите, които реализираха почетно попадение чрез Франческо Капуто четири минути преди края на редовното време.

Само 120 секунди по-късно ново попадение на Капуто не беше зачетено след отсъждане на засада.

Фрозиноне има четири победи и едно равенство в последните си пет двубоя у дома в шампионата и заема 11-то място с 15 пункта. Емполи е на 19-та позиция със 7 точки.

По-късно тази вечер ще се изиграе и последната среща от 11-ия кръг в Серия А между Торино и Сасуоло.