Отборът на Фиорентина се наложи с 5:0 над последния Сампдория в 32-рия кръг на Серия А.

Първото полувреме не предвиждаше толкова убедителен успех за домакините, които успяха да открият резултата едва в добавеното време чрез Гаетано Кастровили.

След почивката обаче отборът от Генуа свали гарда и допусна много попадения във вратата си. Първо Додо направи резултата 2:0 след час игра. Малко по-късно Алфред Дънкан вкара и трети гол за тима от Флоренция.

Кристиан Куаме вкара четвърти гол за Фиорентина, а Алекса Терзич оформи крайното 5:0 в самия край.

Фиорентина спечели 3 точки и прескочи цели четири отбора в класирането, като вече е на осма позиция. Положението на Сампдория изглежда почти безнадеждно и отборът очевидно ще играе в Серия B от следващия сезон.

БТА / Автор: Христо Бонински