Тимът на Фиорентина не успя да стигне до победата срещу Бреша в първи мач и за дата тима след пандемията от коронавирус и завършиха при резултат 1:1. Алфредо Донарума изведе гостите напред в 17-ата с гол от дузпа, но в 29.-ата Херман Пецела донесе равенството. „Виолетовите“ завършиха срещата в намален състав заради червения картон на Мартин Касарес в 70-ата минута.

Мачът не започна никак добре за домакините, които изоставаха в резултата в 17-ата минута. Мартин Касерес спъна в гръб Симон Скраб и съдията отсъди дузпа, а Алфредо Донарума реализира от бялата точка - 0:1.

Фиорентина обаче успя да възстанови равенството в 29-ата минута, когато Херман Пецела реализира с глава след центриране от ъглов удар.

През второто полувреме „виола“ натисна и два техни гола бяха отменени в рамките на само две минути.

Първо в 51-ата минута попадение на Франк Рибери бе отменено заради засада, а минута след това и Душан Влахович бе разочарован, тъй като топката бе напуснала очертанията на терена преди паса към сърбина.

Двадесет минути преди края на срещата Касерес извърши груб фаул в средата на терена и получи втори жълт и съответно червен картон.

Така срещата остана без победител.

Фиорентина заема 13-ото място в таблицата с 31 точки. Бреша пък е последен със 17 точки. В следващия кръг „виола“ гостува на Лацио, докато Бреша приема Дженоа.

ФИОРЕНТИНА – БРЕША 1:1

0:1 Алфредо Донарума (д) 17’

1:1 Херман Пецела 29’

Стартови състави на двата отбора:

ФИОРЕНТИНА (4-3-3): 1. Бартоломей Драговски – 22. Мартин Касарес, 20. Херман Пецела (к), 17. Федерико Чекерини, 29. Далберт – 88. Алфред Дънкан, 78. Ерик Пулгар, 8. Гаетано Кастровили – 25. Федерико Киеза, 28. Душан Влахович, 7. Франк Рибери

Старши треньор: Джузепе Якини

БРЕША (4-3-1-2): 1. Йесе Йоронен – 29. Алесандро Семприни, 3. Алеш Матею, 32. Андреа Папети, 2. Стефано Сабели – 27. Даниеле Десена (к), 4. Сандро Тонали, 31. Биркир Биарнасон – 8. Яромир Жмрхал – 9. Алфредо Донарума, 23. Симон Скраб

Старши треньор: Диего Лопес

Главен съдия: Федерико Ла Пеня, Италия