Отборът на Фиорентина победи за втори път Аталанта само в рамките на няколко седмици. Този път успехът за "виолетовите" бе с 1:0, докато при предишната среща за Купата на Италия те спечелиха с 3:2 в Бергамо, като бяха останали и с 10 души на терена.

Мачът бе изпъстрен с остри влизания, които главният съдия Даниеле Довери декорира в жълто множество пъти. В срещата на "артемио Франки" липсваха многото положения, които и двата отбора обичайно създават от началото на сезона.

Единственото попадение за "Ла Виола" отбеляза дошлият през януарския трансферен прозорец нападател Кжиштоф Пьонтек в 56-ата минута.

С победата тимът от Флоренция се изкачи на седма позиция с 42 точки, като четвъртият Ювентус има едва пет повече. Бергамаските са между двата тима - на петат позиция с 44 пункта, а две зад "нерадзурите" е Лацио, за който предстои гостуване в Удине.