Фиорентина записа трудна победа над последния Кротоне с 2:1 в мач от 19-ия кръг на Серия А.

Домакините изиграха силно първо полувреме, в което успяха да материализират в гол две опасни атаки.

В 20-ата минута Джакомо Бонавентура получи на границата на наказателното поле и с великолепен удар реализира в горния десен ъгъл.

„Виолетовите“ продължиха да действат по-добре и това доведе до втори гол във вратата на Алекс Кордас. Франк Рибери с отличен пас намери Душан Влахович, който завърши хладнокръвно във вратата на гостите.

През втората част Кротоне постепенно погледна по-смело към вратата на Бартоломей Драговски, но положения пред полския вратар липсваха.

Гостите все пак стигнаха до попадение в 66-ата минута, когато Сими засече добро центриране в наказателното поле и с глава реализира в средата на вратата.

До края на двубоя домакините пренесоха играта в половината на Кротоне, но до нов гол не се стигна.

С постигнатия успех Фиорентина се изкачи на 12-ата позиция с актив от 21 точки, докато Кротоне остава на дъното в Серия А с 12.