Фрозиноне и Фиорентина завършиха 1:1 в мач от 12-ия кръг на Серия А. „Виолетовите“ пропуснаха да стигнат до победата, след като поведоха в резултата с гол на Марко Бенаси в 47-та минута, но домакините изравниха с попадение дело на Пинамонти.

Марко Спортиело демонстрира страхотен рефлекс в 14-та минута, когато успя да отрази удара на Джовани Симеоне.

Кристиано Бираги стреля от фаул в 21-та минута, но Спортиело внимаваше и успя да избие в корнер.

Марко Бенаси отправи опасен удар от въздуха, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Фрозиноне.

Фиорентина поведе в резултата в 47-та минута, когато Федерико Киеза сложи топката на главата на Марко Бенаси, който отблизо прати топката във вратата на Спортиело.

Фрозиноне можеше да изравни резултата в 74-та минута, когато Франческо Дзампано отправи опасен удар, но топката мина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Албан Лафон.

Фиорентина направи непростим пропуск в 86-та минута. Енрике Киеза излезе на отлична позиция, но след удара му топката премина встрани от левия стълб на вратата на Спортиело.

Фрозиноне успя да изравни резултата с гол на Андреа Пинамонти в 89-та минута.

След това равенство Фиорентина е шести във временното класиране с актив от 19 точки. Фрозиноне е осемнайсти със 7 точки.