Фиорентина надви Сасуоло с 2:1 у дома в първи мач от 17-ия кръг на италианската Серия А. На „Артемио Франки“ „виолетовите“ се добраха до трите точки след попадение от дузпа в добавеното време.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на италианския и световен футбол Джанлука Виали, който си отиде от този свят на 58-годишна възраст след дълга битка с рак на панкреаса.

Всичко най-любопитно се случи след почивката. Влезлият на почивката Рикардо Сапонара даде преднина на Фиорентина в 48-та минута.

Скоро след това, в 57-ата минута, Доменико Берарди възстанови паритета след точно изпълнение от бялата точка.

Гостите обаче претърпяха разочарование в добавеното време, когато друга от смените на домакините - Николас Гонзалес, не сбърка от 11-те метра, за да донесе победата на флорентинци.

В таблицата Фиорентина вече е девети с 23 точки, докато Сасуоло е с 16 пункта, на седем от зоната на изпадащите. В следващия кръг Сасуоло приема Лацио, а Фиорентина първо приема Сампдория в осминафинал за Купата на Италия, преди да гостува на Рома за първенство.