Фиорентина спази традицията и в 11-и пореден двубой срещу Лацио допусна гол във вратата си, но играчите на Стефано Пиоли успяха да избегнат домакинска загуба в 27-ия кръг на Серия А. „Виолетовите” се добраха до 1:1 срещу „римските орли”, които със сигурност има защо да съжаляват за пропуските си през първото полувреме, когато имаха абсолютно надмощие.

Чиро Имобиле откри резултата с 13-ия си гол през кампанията, ала януарското попълнение на „ла виола” Луис Муриел спаси тима си от загуба. Така Фиорентина продължава да няма шампионатен успех у дома от 16 декември насам (когато Емполи беше победен с 3:1).

Първото полувреме определено беше много по-силно за Лацио, като цяло чудо бе, че дебютиращият под рамката на вратата за домакините Пиетро Тарачано допусна само едно попадение. 29-годишният страж направи серия от чудесни спасявания, чрез които остави отбора си в мача.

В 21-ата минута защитата на Фиорентина твърде елементарно позволи на Чиро Имобиле да получи топката на около 8-9 метра от вратата. Нападателят се обърна и стреля много силно към левия ъгъл, а Терачано докосна топката дотолкова, че да я отбие в гредата.

Само две минути по-късно стражът на домакините беше безпомощен. Имобиле овладя топката и напредна към дъгата, след което изпрати бомбен шут с коварна парабола. Терачано късно видя летежа на топката, но дори и при по-добра видимост едва ли можеше да стори нещо повече – 0:1.

До края на полувремето Фиорентина не показа никаква идея в градивен план и единствено вратарят се представи на ниво. В 39-ата минута Терачано се  справи с много мощен диагонален шут на Хоакин Кореа, който получи пас с едно докосване от Луис Алберто. Минутка преди паузата Имобиле отново се измъкна на ръба на засадата, нахлу мощно отляво в пеналта и вложи цялата си сила в изстрела. Терачано светкавично вдигна ръце и за пореден път отърва отбора си.

След паузата Лацио намали интензитета в атаките си, а Фиорентина се възползва, макар и не веднага, от по-голямата свобода да разиграва топката. В 61-ата минута с единствения си точен шут в срещата „виолетовите” изравниха. Щефан Раду твърде лековато позволи на Кевин Миралас да го преодолее отдясно, а белгиецът от почти безнадеждна позиция изпрати ниско центриране. Още един бранител на Лацио се размина конфузно с топката в наказателното поле, а това отвори шанс пред Луис Муриел, който от 7 метра прониза долния десен ъгъл – 1:1.

В следващите минути Фиорентина имаше няколко добри атаки по фланговете, които не разви много добре, а в заключителния четвърт час действията отново се пренесоха пред вратата на флорентинци.

Във временното класиране Лацио остава 8-и с 42 точки, като се намира на 2 пункта зад 6-ия Торино, който към момента заема последната позиция, даваща излаз към Лига Европа. Зона "Шампионска лига" изглежда доста по-трудна задача, тъй като 4-ият Интер има 50 пункта. Фиорентина е 10-и с 37 точки, като има да печели още доста, ако иска да оправдае думите на Пиоли, който през януари заяви, че момчетата му биха могли да прехвърлят границата от 60 пункта.