Фиорентина се наложи с 2:1 над Милан в предпоследния мач от 27-я кръг на Серия А, и настига Наполи на четвъртото място в класирането.

"Виолетовите" са само на точка зад Наполи, докато Наполи остава далеч назад, чак на 10-та позиция.

Футболистите от Милано бяха само на минути от първи успех като гост в първенството от октомври насам, но Фиорентина сътвори чуден обрат, от 0:1 до 2:1 за шест минути.

Първото полувреме премина равностойно, като и двата отбора имаха ситуации за гол. Кейсуке Хонда и Жереми Менез направиха пропуски за Милан, докато за Фиорентина Йосип Иличич, Хосе Басанта и отново Иличич, не намериха вратата на гостите.

Матия Дестро откри за Милан в 56-та минута, след груба грешка на отбраната на "виолетовите".

Фиорентина обаче не се отказа изобщо, и в 83-та минута изравни, след центриране на Хоакин отдясно, засечено от Гонсало Родригес с глава.

Самият Хоакин, появил се на почивката, донесе и крайния успех, като също с глава намери добре топката в пеналта, за да направи 2:1, в 89-та минута.

Въпреки солидното продължение от шест минути, Милан не успя да направи нищо повече в мача, и да стигне поне до точката.