Националът Петко Христов влезе като резерва, но неговият отбор Специя загуби с 1:2 у дома от Фиорентина в мач от 12-ия кръг на Серия А.

Българският защитник се появи в игра в 84-а минута, за да подсили отбраната на своя отбор, тъй като минута преди това Димитриус Николау от Специя получи червен картон. Влизането на Христов не помогна на домакините, които загуби след гол на Артур Кабрал в последната минута на редовното време.

Преди това Никола Миленкович даде аванс на Фиорентина, а Мбала Нзола изравни за Специя до почивката.

Фиорентина е 12-и в класирането с 13 точки, а Специя остава 16-и с 9 точки.

Последният в таблицата Кремонезе измъкна точка у дома срещу Удинезе. Срещата завърши 0:0 и Кремонезе остава на дъното без спечелена победа от началото на сезона. Удинезе е осми в класирането с 22 точки.