В двубой от последния крът за сезон 2019/2020 в Серия А Фиорентина победи СПАЛ с 3:1 като гост и изпрати съперника съм Серия Б. След тази победа "виолетовите" заемат 10-ото място в класирането с актив от 49 точки, а СПАЛ финишира на последната позиция с 20 точки.

Домакините тръгнаха добре в двубоя и в 17-ата минута удар на Фарес натресе напречната греда на вратата на Фиорентина. Гостите отвърнаха с удар на Венути, който не съумя да се разпише от изгодна ситуация.

В 30-ата минута все пак "Ла Виола" откри резултата с гол на Дънкан, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря. СПАЛ изравни резултата с попадение на Д`Алесандро, който изравни в 39-ата минута след пас на Валоти.

Фиорентина спечели срещата с късни попадения на Куаме и Пулгар от дузпа, за да оформи и крайния резултат - 3:1 в полза на Фиорентина.