Фиорентина разгроми Рома с 5:1 в дерби от 9-ия кръг на Серия А. "Виолетовите" събраха 16 точки и излязоха на 4-ото място във временното класиране, докато „вълците“ остават 11-и с 10 точки. Домакините поведоха в резултата в 9-ата минута, когато Лукас Белтран подаде към Мойс Кийн, който получи топката в наказателното поле и хладнокръвно я прати в долния ляв ъгъл за 1:0.

Скоро след това Мехмед Зеки Челик повали Едоардо Бове в наказателното поле и съдията Симоне Соца отсъди дузпа, която Лукас Белтран реализира в 17-ата минута, удвоявайки на 2:0. В 39-ата минута Ману Коне с далечен шут прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл за 2:1.

Секунди по-късно Кийн чукна топката отблизо в опразнената врата за 3:1. В 52-ата минута Бове вкара за 4:1, а в 65-ата ситуацията за "вълците" се утежни допълнително, след като Марио Ермосо получи втори жълт картон и остави отбора си с 10 души на терена.

Резервата на Рома Матс Хумелс (71) си вкара нещастен автогол и оформи крайното 5:1.