Манчестър Юнайтед победи Рома с 3:2 в приятелска среща между двата отбора в Денвър, САЩ. Пред близо 55 хиляди зрители на "Спортс Ауторити Фийлд", Уейн Рууни и Миралем Пянич вкараха фантастични попадения в двете врати.

Само два дни след разгрома над ЛА Галакси, Ман Юнайтед отново изигра отлично първо полувреме, и имаше аванс от 3:0 на почивката. Рома върна два гола през вторите 45 минути, но не стигна до равенство.

Джонстън, Джоунс, Евънс, Блекнет, Валенсия, Клевърли, Ерера, Джеймс, Уелбек, Мата и Рууни започнаха за Юнайтед. Рома стартира със Скорупски, Калабрези, Бенатия, Романьоли, Емануелсон, Учан, Кейта, Паредес, Итурбе, Дестро и Флоренци. Сома, Кастан, Коул, Наинголан и Ляич се появиха за "вълците" през второто полувреме, а Еймъс, М.Кийн, Смолинг, Йънг, Кагава, Шоу, Нани, Лангард и У.Кийн влязоха на почивката за Ман Юнайтед.

Уейн Рууни откри в 36-та минута с фантастично изпълнение, от движение, от над 25 метра. Само три минути по-късно Хуан Мата също се разписа, след като испанецът бе подал за първия гол на Рууни. Рууни върна жеста и асистира на Мата за 2:0.

В последната минута на първото полувреме, Емануелсон фаулира Уелбек в пеналта, и Уейн Рууни отбеляза отсъдената дузпа за 3:0.

В средата на второто полувреме се появиха и Франческо Тоти, както и Хавиер Ернандес.

Многото промени в двата отбора определено нарушиха ритъма, и нито Ман Юнайтед, нито Рома успя да напипа някакъв постоянен ход на играта.

Все пак, в 75-та минута италианският тим намали - Миралем Пянич от собствената си половина шутира невероятно, и направи 3:1.

Еймъс спаси опит на Леандро Кастан да намали още резултата в 84-та минута, а в 88-та Рома получи правото да изпълни дузпа, за игра с ръка на Майкъл Кийн.

Франческо Тоти реализира от бялата точка, но в добавените минути, римският отбор не успя да стигне до равенството.

Следващата контрола на Ман Юнайтед е във вторник, срещу Интер.