Отборът на Емполи записа фантастична победа с гръмкото 4:2 при визитата си новака Салернитана в двубой от деветия кръг на италианската Серия А.

И четирите попадения за гостуващия тим паднаха още през първата част.

Резултатът бе открит още във втората минута от Андреа Пинамонти, в 11-ата Патрик Кутроне удвои.

Само две минути след това Стефан Стандберг си отбеляза автогол и направи резултата класически в полза на Емполи. В 45-ата минута разгромът за домакините стана пълен след точно изпълнена дузпа от Пинамонти – 0:4.

Все пак, през втората част, Салернитана върна част от достойнството си, след като върна два гола.

Лука Раниери намали само три минути след старта на второто полувреме, а Ардиан Исмайли вкра топката в собствената си врата за 2:4, а така беше оформен и крайния резултат.

С тази победа Емполи се изкачи до 10-ата позиция с 12 точки, докато Салернитана остава на последното място с едва 4 пункта в актива си.