Дженоа взе глътка свеж въздух и спечели с класическото 3:0 гостуването си на последния Кротоне в мач от 20-ия кръг на Серия А.

„Грифоните“ откриха резултата в 24-ата минута, когато Матия Дестро бе на точното място, овладявайки и с плътен изстрел реализира в десния ъгъл.

Гостите продължиха с по-добрата си игра и пет минути по-късно удвоиха преднината си. Ленарт-Мартен Чибора с красив плътен изстрел от границата на наказателното поле реализира в долния ляв ъгъл.

Дженоа стартира по отличен начин второто полувреме, правейки резултата класически. В 51-ата минута Матия Дестро с удар от въздуха преодоля Алекс Кордас, реализирайки за 3:0.

До края на двубоя двата тима си размениха няколко опасни атаки, но Горан Пандев и Елдор Шомуродов не намериха целта, а пропуск за домакините направи Ахмад Бенали.

Дженоа успя да се измъкне от опасната зона и се изкачи на 14-ата позиция в Серия А с актив от 21 точки, докато Кротоне остава плътно на дъното с 12.