Дженоа победи с минималното 1:0 Верона във втория петъчен двубой от 12-ия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение реализира Раду Драгусин в 44-ата минута.

Като цяло и двата отбора имаха своите шансове за попадения, като удариха и по една греда чрез Калеб Екубан за домакините и Филипо Терачано за гостите.

В крайна сметка „грифоните“ успяха да направят своя удар минута преди края на първата част, когато гостите не успяха да изчистят добре топката в наказателното поле, тя попадна в Ридгесиано Хапс, който намери Раду Драгусин отдясно в пеналтерията и с чудесен удар от въздуха не остави шансове на вратаря Лоренцо Монтипо в близкия му ъгъл.

По този начин Дженоа събра 14 точки и се изкачи до 13-ата позиция, докато Верона остава в опасната зона, на 18-о място, с 8 точки и едва 7 отбелязани гола. След паузата за национални отбори „грифоните“ гостуват на Фрозиноне, а Верона, който няма победа от края на месец август, приема Лече.