Отборите на Дженоа и Верона изиграха зрелищен двубой от 23-ия кръг на италианската Серия А, в който не се победиха и завършиха наравно при резултат 2:2.

Гостите на два пъти поведоха в резултата, но въпреки това победата им се изплъзна.

В 17-ата минута Антонин Барак направи добър пробив и пусна пас към Иван Илич, който със своя шут даде аванс на „мастифите“.

Само две минути по-късно Кевин Лазаня пропусна да удвои преднината на тима, след като излезе сам срещу противниковия страж, но стреля покрай вратата.

В 48-ата нелепа грешка на Джакомо Маняни позволи на резервата Елдор Шомуродов да изравни резултата.

В 61-ата Матия Перин не успя да избие по най-добрия начин центриране на влезлия от пейката Мерт Четин и така топката попадна в капитана Давиде Фараони, който с удара си върна аванса на „жълто-сините“.

Когато вече се виждаха като победители, в добавеното време центриране от корнер беше лошо изчистено и това даде възможност на Милан Бадел да оформи крайното 2:2 с изстрел от дъгата на наказателното поле.

Така Дженоа остана непобеден в седми пореден шампионатен мач, като с актив от 26 точки се намира на 11-ата позиция в класирането, където Верона е 9-и с 34 спечелени пункта.