Съставът на Наполи отново показа, че този сезон има намерение да се бори за титлата в Серия А, надделявайки с 3:0 срещу Болоня в последен мач от междинния 10-ти кръг в Серия А.

Домакините изиграха силно първо полувреме и заслужено взеха аванс от 2:0 до неговия край. Въпреки пропуска на Лоренцо Инсиние в 15-та минута, само 3 по-късно Фабиан Руис даде аванс на домакините с феноменален удар от 25 метра.

В последните секунди на частта Инсиние удвои, след като ВАР преразгледа ситуация за дузпа в наказателното поле на гостите и се оказа, че бранител е играл с ръка.

В средата на второто полувреме Инисиние отново реализира от наказателен удар, за да оформи и крайния резултат. Така неаполитанците излязоха пред Милан по голова разлика, като двата са с по 28 пункта.