Българинът Кирил Десподов направи дебют за Каляри. Това се случи при загубата от Милан с 0:3 на "Сан Сиро" в срещата от 23-ия кръг на Серия А.

Десподов се появи в игра в 76-та минута като резерва на Артур Йоница, но така и не успя да остави сериозен отпечатък, докосвайки се едва няколко пъти до топката. Той зае позиция в нападението на тима, като в минутите си на терена игра по-често в и пред наказателното поле на Милан.

Милан - Каляри

източник: Gulliver/GettyImages

Така след трансфера от ЦСКА крилото се появи в игра във втория мач, в който бе включен в групата на Каляри (след първия 0:1 от Аталанта, когато остана на пейката).

Иначе автогол на Лука Чепители (13') даде аванс на Милан в началото на първата част. Останалите два гола бяха дело на Лукас Пакета (22') и Кшищоф Пьонтек (63').

За Пионтек това бе 4-ти гол в 4-ти мач с екипа на "росонерите" (15 гола в Серия А). Така полякът вече има 23 попадения в 25 мача в италианския футбол (плюс 19-те с екипа Дженоа). За Милан вратарят Джанлуиджи Донарума записа 150-ти мач с фланелката на "росонерите".

С този успех Милан пак е 4-ти с 39 точки, докато Каляри е 15-ти с 21 пункта.

Момчетата на Гатузо поведоха преди изтичането на четвърт час. Чалханоолу намери Сусо в наказателното поле, а испанецът пое и шутира към вратата. Краньо успя да се намеси, но изби топката право в тялото на Лука Чепители и топката влезе във вратата на гостите.

В 22-ата минута Милан удвои преднината си с дебютен гол на Лукас Пакета. Бразилецът изскочи от втора позиция при центриране на Давиде Калабрия в наказателното поле и успя да се разпиша.

В 60-ата минута Каляри можеше да намали. Леонардо Паволети шутира силно, но топката бе избира от Донарума. Жоао Педро, останал пред опразнената врата, стреля, но нацели горната греда.

Милан се добра до трети финален гол само три минути по-късно. След разбъркване в наказателното поле, Пионтек бе най-близо до топката и с прецизен удар по земя вкара под плонжа на вратаря, оформяйки крайното 3:0.

Милан - Каляри 3:0

1:0 Лука Чепители (автогол) 13'

2:0 Лукас Пакета 22'

3:0 Кжищоф Пьонтек 63'

Стартови състави на двата отбора:

Милан: Джанлуиджи Донарума, Давиде Калабрия (Андреа Конти 66'), Матео Мусакио, Алесио Романьоли, Рикардо Родригес, Франк Кесие, Тиемуе Бакайоко, Пакета, Сусо, Кжищоф Пьонтек (Патрик Кутроне 65'), Хакан Чалханоолу (Фабио Борини 77')

Треньор: Дженаро Гарузо

Каляри: Алесио Краньо, Дарио Сърна, Лука Чепители, Фабио Пизаканте, Лука Пелегрини, Паоло Фараго, Симоне Падоин (Алесандро Деиола 68'), Артур Йоница (Кирил Десподов 76'), Николо Барела, Жоао Педро (Филип Брадарич 80'), Леонардо Паволети.

Треньор: Роландо Маран