Лече записа първа победа през новия сезон в италианското първенство по футбол, след като се наложи с 1:0 срещу Каляри в двубой от третия кръг. С тези три точки "жълто-черните" се изкачиха на 12-о място в класирането, изпреварвайки днешния си съперник.

Лече стигна до единствения гол в 26-та минута. Никола Кръстович получи топката в наказателното поле след удар с глава на Киалонда Гаспар и бе точен за 1:0.

Лече остана с човек по-малко в самия край на полувремето, когато Патрик Доргу бе изгонен с директен червен картон след преглед на нарушение със системата за видеоповторение. Гостите от Каляри обаче така и не успяха да върнат гола и останаха с точка зад Лече в подреждането.

Емполи пък продължава да бъде без загуба в три кръга, след като "сините" стигнаха до равенство 1:1 срещу Болоня. "Червено-сините" поведоха още във втората минута с попадение на Джовани Фабиан на празна мрежа, но Емполи върна гола секунди по-късно чрез Еманюел Гяси.

Емполи е четвърти в класирането с актив от пет точки, а Болоня е 15-и с две. / БТА

Снимки: Gulliver/GettyImages