Фиорентина стигна до драматичен успех над Аталанта с 3:2 в четвъртфинална среща за Купата на Италия между двата тима. В герой за „виолетовите“, които бяха останали с 10 души на терена се превърна сръбският централен бранител Никола Миленкович. Неговият колега в отбрана Лукас Мартинез пък бе изгонен десетина минути преди края на срещата за втори жълт картон.

В 7-ата минута Николас Гонзалез спечели дузпа за гостите, а полският нападател Кжиштоф Пьонтек я реализира. След половин час игра Давиде Дзапакоста прати кълбото в мрежата на Пиетро Терачано, с което възстанови равенството.

В началото на втората част Жереми Бога отбеляза страхотно попадение, след като размина двама футболисти на „Ла Виола“ и с техничен удар донесе обрата за бергамаските.

Двадесет минути преди края Пьонтек получи право да изпълни нова дузпа, но Хуан Мусо отрази. При добавката обаче нямаше прошка и полякът реализира за 2:2. Броени минути след изравнителното попадение на бившия таран на Херта, Лукас Мартинез закъсня с намесата си срещу Луис Муриел, което принуди главният съдия Микаел Фабри да му покаже втори жълт и съответно червен картон.

В третата минута на добавеното време Никола Миленкович стъписа всички на „Гевис Стейдиъм“, възползвайки се от разбъркване на границата на наказателното поле на Аталанта. Сърбинът реализира с удар в далечния ъгъл на Мусо и прати Фио на полуфинал. Там тимът от Флоренция ще срещне победителя от двубоя между Ювентус и Сасуоло.