Рома ликува на "Луиджи Ферарис". "Вълците" надделяха над Сампдория с 1:0 като гост и така взеха един от ключовите мачове за разпределение на местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Единственото попадение в срещата реализира легендата Даниеле де Роси 15 минути преди края. След този успех Рома остава 6-ти с 51 точки докато Самп е 9-ти с 45 т., на 6 зад сегашния си съперник.

Рома не можеше да разчита на Алесандро Флоренци, Хавиер Пасторе и Давиде Сантон, които са контузени.

Срещата не се запомни с кой знае колко качествен футбол и добри положение пред двете врати. В 39-ата минута Фабио Куалярела шутира опасно, но Манолас успя да отклони топката. Втората част започна с добра възможност пред Патрик Шик, който успя да намери добре топката с глава.

15 минути преди края Рома стигна до гол. Александър Коларов центрира от корнер, а Патрик Шик насочи в обратния ъгъл с глава. Стражът на Самп се намеси, но не успя да отрази добавката на Даниеле Де Роси, който вкара единственото попадение срещата. След намесата на ВАР голът беше зачетен, тъй като имаше съмнения за засада.

Сампдория - Рома 0:1

0:1  Даниеле де Роси 75'