В първия си мач след изтърпяното наказание Чиро Имобиле доказа защо е незаменима фигура за Лацио. Нападателят бе основата на успеха с 4:0 над гостуващия Кротоне в 18-ия кръг на Серия А. Българският национал Александър Тонев бе резерва за „питагорците” и се появи на терена в 65-ата минута, но изобщо не успя да остави същия отпечатък, какъвто имаше Имобиле. Голаджията асистира за първия гол и сам отбеляза втория при класическия успех.

Първото полувреме не беше най-интригуващото, което „Олимпико” е виждал. Единственият по-сериозен шанс се откри пред домакините в 42-ата минута, когато Марко Пароло от десетина метра имаше шанс да стреля непокрит и не улучи вратата.

След паузата нещата много бързо си дойдоха по местата. В 56-ата минута с три паса Лацио направи брилянтна контраатака, за да открие резултата. Имобиле бе изпуснат отляво и стигна извеждащото подаване, а после сервира топката пред празна врата за Джордан Лукаку – 1:0.

Имобиле сложи точка на спора в 79-ата минута, когато с глава засече идеално центриране отляво на Сенад Лулич. Италианският национал насочи изстрела си точно до лявата греда – 2:0.

В заключителните минути домакините нанизаха още 2 попадения. В 86-ата Сенад Лулич получи чудесна аситенция от Фелипе Андерсон и без проблеми реализира за 3:0. Самият Андерсон пък приключи всичко с гол на празна врата в 89-ата минута.

Във временното класиране Лацио е 5-и с 36 точки, на две зад градския съперник Рома и на цели 9 пред 6-ия Сампдория. Кротоне е 16-и с едва 15 пункта.