Болоня постигна изключително ценен успех с 2:1 при домакинството на Сасуоло от 29-ия кръг на Серия А. Победата е много важна за „рособлу“ в борбата за оцеляване в италианския елит. Решаващият гол в срещата падна в шестата минута на добавеното време на мача, а негов автор бе Матия Дестро.

Резервата Матия Дестро се превърна в герой за Болоня, отбелязвайки скъпоценния победен гол в шестата минута на добавеното време.

Чилиецът Ерик Пулгар изведе Болоня в резултата в 68-а минута от дузпа, но Сасуоло изравни чрез резервата Жереми Бога във втората минута на добавеното време.

Веднага след изравнителния гол Матия Дестро влезе на терена и в шестата минута на добавеното време засече топката в мрежата с глава след центриране от корнер за 2:1.

С победата Болоня се изкачи на 17-о място с 27 точки. Сасуоло остава на 14-о място с 32 точки.