Болоня победи Специя с 2:0 у дома в мач от 20-ия кръг на Серия А. Специя наскоро се раздели с българския националн - Петко Христов, който премина под наем във втородивизионния Венеция.

Gulliver/GettyImages
26 снимки

Домакините започнаха силно срещата. Една от по-добрите им възможности дойде в 34-ата минута, когато Джошуа Зиркзее успя да се освободи от защитник на Специя и нанесе изстрел, който обаче бе избит.

Три минути по-късно Болоня излезе напред в резултата. Рикардо Орсолини изведе Щефан Пош, който прати топката във вратата от вътрешността на пеналтерията.

Интригата донякъде изчезна в 77-ата минута, когато домакините стигнаха до второ попадение. То бе дело именно на Орсолини, който асистира за първия гол. Специя нямаше отговор до края на срещата, а Болоня дори можеше да вкара още попадения, но не порази мрежата на Дронговски повече.

Така във временното класиране Болоня се изкачи до деветото място в италианския шампионат, а пък Специя се намира на 16-то място с 18 точки от 20 мача.