Болоня изпусна да победи Дженоа и завърши 2:2 гост в среща от 8-и кръг на италианската Серия "А". Двубоят се игра на стадион "Луиджи Ферарис" в Янов. Рикардо Орсолини откри резултата с гол в 37-ата минута. Йенс Отгаард покачи на 2:0 в 56-ата.

Домакините върнаха едно попадение чрез Андреа Пинамонти. Той бе точен в 73-ата след пас на изгряващата звезда Джеф Ехатор. Отново Пинамонти в последните пет минути на мача бе точен за крайното 2:2, с което донесе точката на своя тим и по този начин хвърли домакинските привърженици в екстаз.

С равенството Болоня, който този сезон дебютира в основната фаза на Шампионска лига, излезе на 13-а позиция с 9 точки. Тимът е в серия от 6 мача без загуба в Калчото. Дженоа са 17-и с 6 точки. Днешните домакини прекъснаха серия от 3 поредни загуби.

В другата ранна среща в Италия Комо и Парма завършиха 1:1.