Болоня постигна победа в последния кръг на италианската Серия А, налагайки се при гостуването си на Дженоа с 1:0.

Единственото попадение за отбора на Синиша Михайлович бе дело на Муса Бароу в средата на второто полувреме. Той се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и вкара с плътен удар в десния ъгъл.

Гостите от Болоня имаха чудесна възможност да открият резултата още след половин час игра. Тогава Де Силвестри отправи силен удар с глава, но вратарят на домакините Адриан Семпер направи невероятно спасяване.

Дженоа все пак се опита да се раздели достойно с елита. В 83-ата минута удар на Келвин Йебоа бе спасен от вратаря на гостите Францеско Барди, а минути след това шут на Мортен Френдруб срещна десния стълб.

С успеха Болоня се изкачи поне временно на 12-о място в класирането, а Дженоа завърши сезона на предпоследната позиция и дори може да остане последен при успех на Венеция утре.