Болоня победи Сампдория с 2:1 като гост в мач от 23-ия кръг на Серия А. Болоня се изкачи до седмото място във временното класиране, докато Сампдория заема 19-а позиция в таблицата с едва 11 точки от 23 мача.

Роберто Сориано от състава на Болоня откри резултата в 27-ата минута. Отговорът на Сампдория дойде чак в 68-ата минута, когато Абделхамид Сабири реализира от дузпа, само три минути след като се появи в игра.

Отново Сабири имаше шанс да изпълни втора дузпа и то в 71-ата минута, с която да донесе пълния обрат на домакините. Той обаче не успя да отбележи.

Рикардо Орсолини обаче наказа Сампдория за този пропуск в 90-ата минута на срещата. Попадението бе прегледано с ВАР за евентуална засада, но такава нямаше. Голът остана и по този начин халфът донесе победата на Болоня.