Болоня и Кремонезе завършиха 1:1 в мач от 19-ия кръг на италианската Серия “А”. Давид Окереке откри резултата за гостите в 50-ата минута от дузпа, а пет минути по-късно автогол на Влад Кирикеш възстанови равенството.

След нулевото първо полувреме на мача дойде и втората част, която бе далеч по-интересна. В нейното начало Николас Домингес игра с ръка в собственото си наказателно поле и след преглед с ВАР бе отсъдена дузпа, която Давид Окереке превърна в гол.

Радостта на Кремонезе обаче не трая дълго, след като пет минути по-късно Болоня изравни. Люис Фъргюсън стреля опасно с глава, вратарят на гостите Марко Карнезеки спаси със сетни усилия, но защитникът Алекс Ферари изчисти лошо топката в краката на колегата си Влад Кирикеш, след което тя влетя в мрежата за 1:1.

В 82-рата минута бе отсъдена нова дузпа за Кремонезе, но след консултация с ВАР главният съдия Матео Маркети отмени решението си. Минута преди края на редовното време пък Болоня пропусна 100% положение. След добро центриране отляво Рикардо Орсолини удари воле, което Карнезеки спаси. Топката отново се удари във Влад Кирикеш и щеше да се стигне до втори негов автогол, но този път Алекс Ферари успя да изчисти топката от голлинията.

С равенството днес Болоня заема 11-о място във временното класиране. Кремонезе пък продължава да е без победа в първенството и е твърдо на последното място в таблицата с едва 8 точки.