Наполи се наложи с 2:0 при домакинството си на Киево от шестия кръг на Серия А. Точни за успеха бяха Маноло Габиадини и Марек Хамшик.

Наполи имаше подчертано превъзходство през първата част срещата. Възпитаниците на Маурицио Сари създадоха по-опасните положения през първите 45 минути, опитите им да излязат напред в резултата бяха увенчани с успех в 24-ата минута. При грешка в защитата на „летящите магарета“, топката попадна в Хосе Кайехон, който бе отдясно в наказателното поле на гостите, той върна леко назад към Маноло Габиадини, който без да се бави шутира и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Сорентино.

В 39-ата минута Наполи удвои аванса си. Лоренцо Инсиние проби отляво, видя добре включилия се Марек Хамшик, който овладя на границата на наказателното поле, поведе си леко топката, след което стреля мощно за 2:0.

През втората част темпото на срещата спадна значително, като липсваха опасни положения пред двете врати.

Така в прибавените три точки Наполи е втори с 14 пункта, а Киево е пети с 10.