Отборът на Милан стигна само до 1:1 при домакинството си на Верона в среща от 22-рия кръг на италианската Серия А. Давиде Фараони откри за гостите в 13-ата, а Хакан Чалханоглу изравни в 29-ата минута. Софиан Амрабат остави гостите счовек по-малко от 68-ата минута, но играчите на Стефано Пиоли не успяха да се възползват от численото си предимство. Голямата звезда на домакините Длатан Ибрахимович не взе участие в срещата заради болест.

Първият удар в срещата дойде още в 4-ата минута от страна на Валерио Вере, но вратарят Джанлуиджи Донарума спаси.

В 13-ата минута Матиа Дзакани центрира в наказателното поле, където Давиде Фараони изпревари Тео Ернандес и прати топката във вратата на Донарума за 0:1.

Без да създават нищо интересно обаче домакините успяха да изравнят в 29-ата минута, когато получиха пряк свободен удар. Хакан Чалханоглу изпълни и с помощта на рикошет изравни резултата – 1:1.

Веднага след попадението Анте Ребич можеше да направи пърен обрат, но пропусна чудесна от добра позиция.

В 37-ата минута капитанът на домакините Алесио Романьоли стреля удар с глава, но топката премина съвсем близо до гредата.

Три минути след това вратарят на гостите Марко Силвестри не се ориентира по най-добрия начин при едно излизане, но домакините не успяха да се използват.

В 52-ата минута Матео Песина беше близо до ново попадение, но ударът му с глава срещна страничната греда.

В 58-ата минута Давиде Калабрия стреля силно, но в аут.

Пет минути по-късно силен шут на Матиа Дзакани срещна другата странична греда на Донарума.

Секунди след това след изпълнение на ъглов настъпи страхотно разбъркване в защитата на Милан и като по чудо топката не попадна за втори път в тяхната врата.

В 67-ата минута гостите обаче останаха с човек по-малко, след като Софиан Амрабат си изкара червен картон за грубо нарушение срещу Саму Кастийехо. Ситуацията бе прегледана и със системата ВАР, която потвърди червения картон.

Само секунди след това Калабрия отново опита удар, но леко встрани.

В 77-ата дебют направи новото попълнение на „росонеринте“ от Андерлехт Алексис Салемакерс, който замени Давиде Калабрия.

Шест минути преди края на срещата Рафаел Леао стреля по земя, но вратарят Силвестри успя да избие.

С това равенство Милан остава на осмата позиция с актив от 32 точки. Верона са позиция по-надолу с 30. В следващия кръг "росонерите" срещат Интер в градското дерби, докато Верона гостува на Лацио.

МИЛАН - ВЕРОНА 1:1

0:1 Фараони 13'

1:1 Чалханоглу 29'

Стартови състави на двата отбора:

Милан (4-4-2): 99. Джанлуидижи Донарума – 2. Давиде Калабрия, 22. Метео Мусакио, 13. Алесио Романьоли (к), 19. Люка Ернандес – 7. Саму Кастийехо, 79. Франк Кесие, 10. Хакан Чалханоглу, 5. Джакомо Бонавентура – 18. Анте Ребич, 17. Рафаел Леао

Старши треньор: Стефано Пиоли

Верона (3-4-2-1): 1. Марко Силвестри – 13. Амир Рахмани, 21. Корай Гюнтер, 24. Мараш Кумбула – 5. Давиде Фараони, 34. Софиан Амрабат, 4. Мигел Велосо, 88. Дарко Лазович, 32. Метео Песина, 20. Митиа Дзакани – 14. Валерио Вере

Старши треньор: Иван Юрич

Главен съдия: Даниеле Чифи, Италия