Специя и Лече не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 0:0 в двубой от 17-ия кръг на италианската Серия А. Срещата се игра под силния дъжд на „Алберто Пико“, което и повлия на играта. Българският национал Петко Христов беше на резервната скамейка, но не се появи в игра.

Гостите започнаха мача по-силно и в 12-ата минута нацелиха две греди. При центриране от ъглов удар Алексис Блин нацели напречната греда след изстрел с глава, а при добавката на Жоан Гонсалес от воле топката срещна сглобката на вратата.

Домакините вдигнаха оборотите до почивката, но и те не успяха да вкарат гол. Втората част беше равностойна и с по-спокойно темпо, като двата тима отново не съумяха да си отбележат попадение.

По този начин Лече остава на 11-ото място с 19 точки, изпреварвайки Болоня и Емполи само по голова разлика, а Специя е на 17-ата позиция точно над зоната на изпадащите с 15 пункта.