Аталанта победи Сасуоло с 3:1 в двубой от 1/8-финалките на турнира за Купата на Италия и в следващата фаза ще срещне Милан.

Домакините откриха резултата в 24-ата минута с попадение на Шарл де Кетеларе (1:0). Десет минути след старта на второто полувреме Алексей Миранчук бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го, но прати топката в напречната греда.

След малко повече от час игра Де Кетеларе отбеляза втория си гол в срещата, след като се озова на добра позиция в наказателното поле и с прецизен удар преодоля Алесио Краньо (2:0). По-малко от десет минути след това Алексей Миранчук направи преднината на Аталанта класическа с изстрел в долния десен ъгъл (3:0).

В петата минута от добавеното време Сасуоло стигна до почетен гол, след като Даниел Болока успя да прехвърли Хуан Мусо (3:1).