Аталанта победи Каляри с 2:1 като гост в мач от 12-ия кръг на Серия А. Гостите стигнаха след попадения на Марио Пашалич и Дуван Сапата, докато за домакините точен бе Жоао Педро.

Бергамаските стартираха агресивно и стигнаха до ранен гол. В 6-ата минута Давиде Дзапакоста намери Марио Пашалич в наказателното поле, където халфът направи най-лесното и реализира на празна врата.

Каляри успя да изравни в 27-ата минута, когато Жоао Педро се възползва от пространство пред себе си и реализира в долния десен ъгъл.

Аталанта отново излезе напред в резултата две минути преди края на първото полувреме. Дуван Сапата получи в наказателното поле и с прецизен изстрел в десния ъгъл вкара топката в мрежата.

През втората част гостите имаха по-чистите положения, но нов гол не падна в една от двете врати.

След победата Аталанта се изкачи на четвъртото място в Серия А с актив от 22 точки, докато Каляри е на последното място с шест.